0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Bezlepkové Cestoviny

Objavte kúzlo bezlepkových cestovín z Talianska – autentickú chuť, ktorú si zamilujete. Cestoviny, spolu s pizzou, najznámejšie kulinárske dedičstvo Talianska, patria k celosvetovo obľúbeným jedlám.

 

Bezlepkové cestoviny sú väčšinou vyrábané na báze kukuričnej múky a kukuričného škrobu. Kukurica ako surovina pritom môže byť vo výrobku zastúpená v rôznych pomeroch – buď v 100% pomere alebo môže byť nakombinovaná s ryžovou, pohánkovou, prípadne inou špecifickou múkou. Takisto existujú výlučne pohánkové bezlepkové cestoviny a výlučne ryžové bezlepkové cestoviny. 

 

Táto zdravá alternatíva je ideálna nielen pre ľudí s celiakiou alebo pre tých, ktorí sa rozhodli obmedziť príjem lepku vo svojej strave. Ponúkajú jedinečnú chuť a textúru, čím sa stávajú chutnou a zdravou alternatívou k tradičným cestovinám. Navyše mnohé z nich obsahujú pridané prírodné prísady, ako sú špenát alebo paradajky, čo zvyšuje ich nutričnú hodnotu a chuť. Vzhľadom na tieto výhody sú bezlepkové cestoviny skvelé nielen pre tých, ktorí majú diétne obmedzenia.

 

Bezlepkové cestoviny sú rovnako jednoduché a rýchle na prípravu ako tradičné cestoviny, čo z nich robí pohodlnú možnosť pre zdravšie jedlo.

vector logo bg
Filter
vector logo bg