0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Ružové

Ružové víno z Talianska, pôvabný poklad z krajiny slnka, predstavuje dokonalú harmóniu chuti a elegancie. Jeho jemná, ale výrazná aróma je ako závan čerstvého talianskeho vzduchu, ktorý v sebe nesie tajomstvo vinohradov a histórie.

 

Ružové víno je obľúbené pre svoju ovocnú chuť i ľahkú štruktúru. Unikátnu charakteristiku, telo aj paletu chutí získava výrobou z modrého hrozna. Hoci má svojou farbou bližšie k červenému vínu, svojou štruktúrou metódy vinifikácie má bližšie k bielemu. Pri výrobe ružového vína sa modré hrozno nemelie, ale maceruje sa aj so šupkou (niekoľko hodín alebo dní), a až potom sa postupuje k procesu fermentácie.

 

Jedinečnosť talianskeho ružového vína spočíva tiež v jeho rozmanitosti. Od svetlých a ovocných variant, ideálnych pre letné dni, až po plnšie a bohatšie druhy, ktoré skvele dopĺňajú jesenné a zimné večery. V našej ponuke nájdete vína z rôznych oblastí Talianska, ako sú Apúlia, Abruzza alebo Veneta, každá z nich pridáva do vína svoj jedinečný charakter. Nákupom talianskeho ružového vína u nás nielenže získate kvalitný produkt, ale podporujete aj tradičné vinohradnícke remeslo.

vector logo bg
Filter
vector logo bg