0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Ilauri Le Pinciaie Montepulciano D'abruzzo DOC 0,75L

0
5 hodnotení produktu Zobraziť hodnotenia

Meno červeného suchého vína Ilauri Le Pinciaie Montepulciano pochádza z pradávneho spôsobu výstavby, aká je typická v pastorálnych komunitách Abruzza. Vinica, na akej sa hrozno pestuje, má rozlohu 4 hektárov a nachádza sa v nadmorskej výške 300… Zobraziť celý popis

Predaj skončil
avatar
Attenzione, tu sa môžete informovať telefonicky!
+421 919 025 565
Ilauri Le Pinciaie Montepulciano D'abruzzo DOC 0,75L

Meno červeného suchého vína Ilauri Le Pinciaie Montepulciano pochádza z pradávneho spôsobu výstavby, aká je typická v pastorálnych komunitách Abruzza. Vinica, na akej sa hrozno pestuje, má rozlohu 4 hektárov a nachádza sa v nadmorskej výške 300 metrov. Preto, aby si vynikajúca odroda Montepulciano, pýcha regiónu Abruzzo, zachovala všetky svoje charakteristiky, víno z tohto hrozna sa vyrába len v tých najlepších podmienkach v kadiach z nerezovej ocele. Po fermentácii zreje v malých francúzskych dubových sudoch po dobu 12 mesiacov. Potom, aby víno dosiahlo optimálne vyváženú chuť, odpočíva ďalší rok navrch vo fľaši.

Le Pinciaie Montepulciano je po všetkých stránkach silné a výrazné červené víno, akému by ste sa nemali vyhnúť. Temné čerešne nepripomína len jeho rubínovo fialová farba, ale aj bohatý buket lesného ovocia, obohatený o tóny štipľavého dubového korenia, kávy a vanilky. Táto delikátna kombinácia chutí, vôní a impresií vás zaiste zasiahne svojou vyváženosťou na palete i komplexnou dochuťou. Výborne sa hodí k pokrmom z červeného mäsa, divine, ale aj k pečenej jahňacine, či starším ovčím syrom. Víno odporúčame podávať pri teplote 16-18 °C. 

icon
Dlhoročná tradícia
icon
Vhodné ako darček
icon
Top kvalita
icon
Elegantný dizajn
Parametre
EAN:
8032793150428
Výrobca
Regióny Talianska:
Krajina pôvodu: Abruzzo

Jeden z najkrásnejších regiónov Talianska, ktorý sa nachádza pozdĺž Jadranského mora, je ohraničený vinárskou oblasťou Molise na juhu, Marche na severe a Lazio na západe. Prímorské pahorky, tohto inak veľmi hornatého regiónu stredného Talianska, sú od pradávna ideálnym miestom pre pestovanie vínnej révy. Ako v mnohých iných oblastiach Talianska, tak aj v Abruzze vinič začali pestovať už Etruskovia.

Chcem vybrať produkty podľa oblasti

Využite tento produkt aj v týchto receptoch

Vyskúšajte si uvariť tieto chutné jedlá, ktoré pre vás pripravujeme. Neváhajte ochutnať jedinečnú chuť talianskej kuchyne.

Hodnotenia produktu

Pre tento produkt neboli pridané žiadne recenzie.