0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: I FEUDI DI ROMANS

Vinárstvo I Feudi di Romans je v Taliansku unikátnym výrobcom vín hneď nadvakrát - jednak nemá obdobu v celej krajine, a ani v oblasti, kde sa nachádza. Nachádza sa v oblasti Friuli, pri údoliach rieky Isonzo. Tamojší kraj má kvôli štrkovej pôde ťažšie podmienky pre rast hrozna, no je prevzdušňovaný vetrom od blízkeho jadranského mora. Všetky tieto geologické vlastnosti dodávajú vínam tejto vinice jedinečný chuťový a vonný buket, aký by mal vyskúšať každý milovník vína.

Tajomstvo úspechu I Feudi di Romans je podľa ich majiteľov rodinná jednota a dôvera v prácu osvedčených odborníkov. Vinicu založil ešte v 50. rokoch minulého storočia Severino Lorenzon. Keď 5 hektárov zavlažovaných riekou Isonzo zakúpil, mal v mysli sen o rodinnej vinice. Jeho syn Enzo, spolu s jeho vlastnými synmi Davidem a Nicolou, tento sen doviedli do dokonalosti. Dnes dovážajú do zahraničia ročne viac ako 500 000 fliaš ich rodinného vína.

V jadre I Feudi di Romans zostáva kľúčové rodinné dedičstvo a jednota – nie nadarmo si až doteraz zachovali pôvodné pivnice a barikové sudy, zadovážené predkom Severinom – no je tiež otvorené novotám. Toto vinárstvo preferuje nielen rozvoj svojho dosahu, ale aj užitie energií priateľských so životným prostredím. Ich technológia a šetrný prístup ku kraju a zemi, z akej ich víno vchádza, je ukážkovým príbehom spájania nového a starého. 

vector logo bg
Filter
Nový tovar badge image
15,41  €
Nový tovar badge image
14,28  €
Nový tovar badge image
12,84  €
vector logo bg