Primitivo sa zmenilo na Perfetto, prečítajte si o našej zmene!

0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: COLOMBA BIANCA

Vinárstvo Colomba Bianca bolo založené na Sicílii roku 1970. V posledných desiatich rokoch sa stalo jedným z najväčších kooperatívnych vinárstiev na celom ostrove, s viac ako 2480 partnermi a viac ako 7500 hektármi medzi provinciami Trapani, Palermo, Agrigento a Caltanissetta e Ragusa. Jednotlivé vinice spadajúce pod strechu Colomba Bianca sa líšia nielen odrodami, ale aj širokým zastúpením rozličných klím a pôd, od hrozna, rastúceho na prímorských stráňach, až po vinohrady v nadmorskej výške viac ako 600 metrov nad morom. Výsledkom je portfólio znamenité tak veľmi, ako chuť, čakajúca na degustáciu v ich fľašiach.

 

Cieľom tejto kooperácie je nielen produkcia čo najkvalitnejších vín, ale tiež možnosť umožniť rozličným sicílskym farmárom kompenzáciu, akú si za produkciu svojho hrozna zaslúžia. Na celej Sicílii taktiež ťažko nájdete vinárstvo, produkujúce viac organického vína, než ho produkuje práve vinárstvo Colomba Bianca. Ročne nafľašujú viac ako 14 miliónov litrov organického vína, čo odpovedá približne 25% ich celkovej produkcie. Ich víziou do budúcnosti je zdvojnásobenie tohto čísla.

 

Pokiaľ investujete do vína od Colomba Bianca, znamená to tiež, že investujete do vinárstiev, dbajúcich o životné prostredie. Ich metódy sú šetrné aj voči zvieratám, nakoľko pri výrobe nikdy neužívajú zvieracie proteíny. Mnohé vína tohto vinárstva sú hrdými držiteľmi certifikátu „VeganOk“.

vector logo bg
Filter
Nebol nájdený žiadny produkt. Skúste zmeniť parametre vyhľadávania.
vector logo bg