0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Botter Delle Venezie Pinot Grigio DOC

0
5 hodnotení produktu Zobraziť hodnotenia

Biele suché víno PINOT GRIGIO DELLE VENEZIE DOC BOTTER, chránené benátskou značkou pôvodu – vzhľadom k tomu, že pochádza výlučne z viníc regiónu Veneto, slávnych pre priam dokonalé podmienky pre Pinot Grigio – sa vyrába z hrozna rovnomennej odrody. Po zbere, ktorý prebieha v prvej polovici… Zobraziť celý popis

Predaj skončil
avatar
Attenzione, tu sa môžete informovať telefonicky!
+421 919 025 565
Botter Delle Venezie Pinot Grigio DOC

Biele suché víno PINOT GRIGIO DELLE VENEZIE DOC BOTTER, chránené benátskou značkou pôvodu – vzhľadom k tomu, že pochádza výlučne z viníc regiónu Veneto, slávnych pre priam dokonalé podmienky pre Pinot Grigio – sa vyrába z hrozna rovnomennej odrody. Po zbere, ktorý prebieha v prvej polovici septembra, sa hrozno jemne lisuje. Mušt podstupuje proces fermentácie po dobu 15-20 dní a to v kontrolovanej teplote 15-17° C v tankoch z nerezovej ocele. Do plnenia fliaš víno zreje takisto v tankoch z nerezovej ocele v teplote 18-20° C.

Výsledné víno má slamovo žltú farbu. Ako je pre Pinot Grigio charakteristické, buket je silný a rozsiahly, no pritom osviežujúci. Jeho jablkové tóny pokračujú aj na jazykovej palete, kde sa príhodne vyrovnávajú v tandeme s minerálnymi dozvukmi a trvácnou dochuťou. Víno sa výborne hodí k aperitívom, alebo k akýmkoľvek rybím chodom. Odporúčame podávať v teplote 10-12° C.

icon
Výborná chuť
icon
Super cena
Parametre
Výrobca
Regióny Talianska:
Krajina pôvodu: Veneto

Benátsko(Veneto) je najväčším vinárskym regiónom Talianska, ktorý sa rozkladá od strediska zimných športov Cortina d'Ampezzo po ústie rieky Pádu do Jadranského mora. Najdôležitejšie vinohradnícke zóny sú Soave, Valpolicella a Prosecco. Pre vinárstvo v Benátsku je typické spojenie tradičných metód s modernými technológiami, čo umožňuje vytvárať vína najvyššej kvality, zachovávajúc pritom autentickosť a charakter každej odrody.

Chcem vybrať produkty podľa oblasti

Využite tento produkt aj v týchto receptoch

Vyskúšajte si uvariť tieto chutné jedlá, ktoré pre vás pripravujeme. Neváhajte ochutnať jedinečnú chuť talianskej kuchyne.

Hodnotenia produktu

Pre tento produkt neboli pridané žiadne recenzie.