0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: ZÀINI

23. júla 1913 Luigi Zaini otvoril továreň na výrobu čokolády, kakaa, sladkostí, džemov a podobných výrobkov v Miláne na Via de Cristoforis. Popri výrobe dovážal anglické cukrárske výrobky, čím od začiatku ukazoval svojho otvoreného a vizionárskeho ducha.
Zainiho horká čokoláda na varenie sa v roku 1920 stala špičkou výroby a prvé roky sa jej hovorilo v angličtine jednoducho „Block“, pričom nekonečný sortiment čokolád a cukríkov niesol nápadité, sugestívne a evokujúce názvy tej doby.
Zaini spustil po roku 1920 mimoriadnu reklamnú kampaň, ktorá ho preslávila v celom Taliansku: kolekciu nálepiek, ktoré predstavovali najobľúbenejšie talianske vášne:
šport a zábavu. Figúrky boli spočiatku ručne maľované, zobrazovali filmové hviezdy alebo postavy z každého športu a dodnes sú zberateľským kúskom.
V roku 1926 sa sťahovali do svojho nového sídla na Via Imbonati v štvrti Dergano, pretože potrebovali viac priestoru. V roku 1938 z dôvodu predčasnej smrti Luigiho Zainiho vstúpila na scénu jeho rovnako vizionárska a schopná manželka Olga. Bola jednou z mála priemyselných žien tej doby, obklopila sa ženským osadenstvom, ktoré odvtedy medzi firemné hodnoty prinieslo rovnosť príležitostí.
V roku 1943 hrozné bombardovanie Milána počas druhej svetovej vojny zničilo továreň na Via Imbonati. Olga Zaini nechala továreň okamžite prestavať, aby sa vyhla veľkej devalvácii, ktorá nastala krátko potom.
V roku 1955 Olga Zaini zverila vedenie spoločnosti svojim deťom Vittoriovi a Pierovi, ešte predtým, než zmenila názov bloku tmavej čokolády, vlajkovej lode spoločnosti na „Emilia“, na počesť opatrovateľky, ktorá sa starala o jej deti, čo jej umožnilo pracovať na plný úväzok.
Čokoláda Boero je ďalším základným kameňom výroby čokolády Zaini, ktorá urobila rozhodujúci dojem v 60. rokoch minulého storočia vďaka starostlivej distribučnej politike vo všetkých talianskych podnikoch a neodolateľnej súťaži o ceny, dokonca s okamžitými výhrami.
V roku 1980 Vittorio a Piero Zaini potvrdili úspech produktov Zaini aj za národnými hranicami a položili základy distribúcie, ktorá dnes zasahuje do 80 krajín sveta. V roku 1990 Zaini prešla pod vedenie Luigiho Zainiho, syna Vittoria, ktorý sa so sestrou Antonellou
staral o konsolidáciu a rozvoj spoločnosti v Taliansku aj v zahraničí, počnúc modernizáciou výrobných procesov.
V roku 2013 spoločnosť Zaini oslavovala 100 rokov od vzniku a na jej oslavu vzniká s vydavateľstvom Giunti nevydaná kniha o 100 rokoch čokolády v Taliansku a uskutočnila sa  výstava: „Luigi Zaini a továreň na čokoládu“, ktorá sa konala v Palazzo Sormani v Miláne.
S radom produktov „Le Nuove Donne del Cacao“ Zaini opisuje svoj záväzok v mene rovnakých príležitostí, ktorý sa na Pobreží Slonoviny zaviazal od roku 2015 na podporu ženského podnikateľského projektu vytvoreného pre ženy pestovateľky kakaa. 

vector logo bg
Filter
vector logo bg