Primitivo sa zmenilo na Perfetto, prečítajte si o našej zmene!

0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: ZÀINI

23. júla 1913 Luigi Zaini otvoril továreň na výrobu čokolády, kakaa, sladkostí, džemov a podobných výrobkov v Miláne na Via de Cristoforis. Popri výrobe dovážal anglické cukrárske výrobky, čím od začiatku ukazoval svojho otvoreného a vizionárskeho ducha.
Zainiho horká čokoláda na varenie sa v roku 1920 stala špičkou výroby a prvé roky sa jej hovorilo v angličtine jednoducho „Block“, pričom nekonečný sortiment čokolád a cukríkov niesol nápadité, sugestívne a evokujúce názvy tej doby.
Zaini spustil po roku 1920 mimoriadnu reklamnú kampaň, ktorá ho preslávila v celom Taliansku: kolekciu nálepiek, ktoré predstavovali najobľúbenejšie talianske vášne:
šport a zábavu. Figúrky boli spočiatku ručne maľované, zobrazovali filmové hviezdy alebo postavy z každého športu a dodnes sú zberateľským kúskom.
V roku 1926 sa sťahovali do svojho nového sídla na Via Imbonati v štvrti Dergano, pretože potrebovali viac priestoru. V roku 1938 z dôvodu predčasnej smrti Luigiho Zainiho vstúpila na scénu jeho rovnako vizionárska a schopná manželka Olga. Bola jednou z mála priemyselných žien tej doby, obklopila sa ženským osadenstvom, ktoré odvtedy medzi firemné hodnoty prinieslo rovnosť príležitostí.
V roku 1943 hrozné bombardovanie Milána počas druhej svetovej vojny zničilo továreň na Via Imbonati. Olga Zaini nechala továreň okamžite prestavať, aby sa vyhla veľkej devalvácii, ktorá nastala krátko potom.
V roku 1955 Olga Zaini zverila vedenie spoločnosti svojim deťom Vittoriovi a Pierovi, ešte predtým, než zmenila názov bloku tmavej čokolády, vlajkovej lode spoločnosti na „Emilia“, na počesť opatrovateľky, ktorá sa starala o jej deti, čo jej umožnilo pracovať na plný úväzok.
Čokoláda Boero je ďalším základným kameňom výroby čokolády Zaini, ktorá urobila rozhodujúci dojem v 60. rokoch minulého storočia vďaka starostlivej distribučnej politike vo všetkých talianskych podnikoch a neodolateľnej súťaži o ceny, dokonca s okamžitými výhrami.
V roku 1980 Vittorio a Piero Zaini potvrdili úspech produktov Zaini aj za národnými hranicami a položili základy distribúcie, ktorá dnes zasahuje do 80 krajín sveta. V roku 1990 Zaini prešla pod vedenie Luigiho Zainiho, syna Vittoria, ktorý sa so sestrou Antonellou
staral o konsolidáciu a rozvoj spoločnosti v Taliansku aj v zahraničí, počnúc modernizáciou výrobných procesov.
V roku 2013 spoločnosť Zaini oslavovala 100 rokov od vzniku a na jej oslavu vzniká s vydavateľstvom Giunti nevydaná kniha o 100 rokoch čokolády v Taliansku a uskutočnila sa  výstava: „Luigi Zaini a továreň na čokoládu“, ktorá sa konala v Palazzo Sormani v Miláne.
S radom produktov „Le Nuove Donne del Cacao“ Zaini opisuje svoj záväzok v mene rovnakých príležitostí, ktorý sa na Pobreží Slonoviny zaviazal od roku 2015 na podporu ženského podnikateľského projektu vytvoreného pre ženy pestovateľky kakaa. 

vector logo bg
Filter
Deň žien Veľká Noc badge image
2,86  €
vector logo bg