0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Abruzzo

Jeden z najkrásnejších regiónov Talianska, ktorý sa nachádza pozdĺž Jadranského mora, je ohraničený vinárskou oblasťou Molise na juhu, Marche na severe a Lazio na západe.

Prímorské pahorky, tohto inak veľmi hornatého regiónu stredného Talianska, sú od pradávna ideálnym miestom pre pestovanie vínnej révy. Ako v mnohých iných oblastiach Talianska, tak aj v Abruzze vinič začali pestovať už Etruskovia.

Táto oblasť, známa pre svoje robustné a aromatické vína, predstavuje ideálnu destináciu pre milovníkov vína hľadajúcich autentický zážitok. Víno z tejto oblasti má všeobecne nadpriemernú kvalitu a pri svojej nižšej cene patrí medzi veľmi obľúbené. Dnes sa v Abruzzo ročne vyprodukuje viac ako 22 miliónov vín, čo z neho robí siedmy najproduktívnejší región v Taliansku. 

Víno z Abruzza je ideálnym darčekom pre priateľov alebo rodinu, ktorí ocenia pravú chuť Talianska. Či už si vyberiete červené, biele alebo ružové víno, budete mať istotu, že ste si vybrali niečo výnimočné. Rozmanitosť a kvalita Vám zaručia, že nájdete dokonalé víno pre akúkoľvek príležitosť.

Oblasť Abruzzo je nielen domovom vynikajúcich vín, ale aj regiónom bohatým na kultúru a históriu. Kúpou vína z Abruzza nielenže získate vynikajúci produkt, ale podporíte aj miestne spoločenstvá a ich dedičstvo. Každá fľaša vína je svedectvom práce a vášne, ktoré sa vkladajú do pestovania a výroby..

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Basilicata

Basilicata je malý región južného Talianska, známy aj ako „Lucania“. Tento talianský región sa nachádza v južnom Taliansku medzi Kampániou a Pugliou. Prevažná časť regiónu je hornatá alebo prinajmenšom kopcovitá. Na juhu ju obmýva Iónske a Tyrhénske more. 

Réva sa v tejto oblasti pestovala už od dávnych čias. Historické zdroje uvádzajú, že slnečná oblasť nižších Lukánských Apenín, bola jednou z prvých miest v Taliansku, kde sa pestovala vínna réva.

Chladnejšie podnebie vo vyšších nadmorských výškach má svoje prednosti pre vinohradníctvo. Táto malebná oblasť ponúka nielen nádherné scenérie, ale aj výnimočné vína, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Vinohrady v Basilicate sú kultivované s láskou a rešpektom k tradíciám. Mnohé z nich sú rodinné podniky, kde sa vinohradnícka technika a tajomstvá dedia z generácie na generáciu. V súčasnosti je dôraz kladený na ekologické metódy pestovania, čo zaisťuje nielen udržateľnosť, ale aj čistotu a pravosť chutí.

Vínna oblasť Basilicata dokonale spája staré vinohradnícke metódy s modernými technológiami, aby vytvorila vína, ktoré sú tradičné, a predsa inovatívne.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Calabria

Víno si v talianskej gastronómii drží privilegované miesto. Už kedysi dávno tu vínna réva našla ideálne podmienky, a tak sa jej tu darilo, že Gréci územia označovali ako Enotria - Oblasť vína. Medzi tieto oblasti patrí aj oblasť Calabria, ktorá sa nachádza na „špičke“ Apeninského polostrova a vyznačuje sa stredomorským podnebím. 

Vína sú často vyrábané tradičnými metódami, čo im dodáva autenticitu a neopakovateľný charakter. Každá fľaša vína odráža bohatú kultúru a dedičstvo tejto oblasti. Väčšina produkcie vína v regióne sa uskutočňuje v centrálnych oblastiach východného a západného pobrežia.

Viac ako 90% výroby vína v regióne je červené víno, pričom veľká časť sa vyrába z hrozna Gaglioppo.

Calabria má 12 regiónov Denominazione di origine controllata(DOC), ale iba 4% ročnej produkcie sa klasifikuje ako víno DOC. Vinárska oblasť Calabria je známa najstaršími európskymi vínami.

Nákupom vína z Calabrie nielenže získate kvalitný produkt, ale podporíte aj miestnych výrobcov a zachováte tradíciu, ktorá sa odovzdáva z generácie na generáciu. Vína z tejto oblasti sú ideálnym darčekom pre každého, kto ocení pravé talianske víno s charakterom. 

Objavte čaro Calabrie prostredníctvom jej vín - každá fľaša je pozvánkou na cestu do srdca južného Talianska. Víno z Calabrie je nielen nápojom, ale zážitkom, ktorý obohatí vaše chvíle pokoja a spoločenské udalosti.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Campania

Už starí Rimania obdivovali územie nazývané "Campania Felix" ako najšťastnejší kraj pre pestovanie viniča. V tej dobe už vedeli, že z vulkanických pôd na úpätí Vezuvu a vo zvlnenej krajine v okolí Avellino sa rodí vynikajúce víno.

Dokonca ešte dávno pred nimi obdivovali tieto vynikajúce podmienky kolonizátori z antického Grécka a boli to práve oni, ktorí priviezli do regiónu Kampánie svoje odrody (napr. Greco, Falanghina a Aglianico), ktoré sa tu pestujú dodnes. Tieto odrody poskytujú miestnym vínam nezameniteľný charakter.

Stará kultúrna oblasť Kampánie je dnes jednou z 20 oblastí Talianska. Má veľký historický význam, bohatú a pestrú minulosť, vzácne umelecké pamiatky. Je hospodárskym centrom južnej časti Apeninského polostrova a strediskom turistiky. Názov pochádza od Rimanov, ktorí oblasť nazývali Campania Felix - Šťastná Kampánia, odvodené z latinského slova campus (rovina).

Campania, s históriou vinárstva siahajúcou do obdobia starovekého Ríma, je známa svojou bohatou tradíciou pestovania hrozna. Táto tradícia sa prenáša z generácie na generáciu, čo zaručuje autenticitu a vysokú kvalitu vín. 

Podmienky pre pestovanie hrozna sú v Campanii ideálne. Vulkanická pôda, kombinovaná s teplým stredomorským podnebím, vytvára unikátne podmienky, ktoré sa odrážajú v charakteristických chuťových profiloch vín. Mnohé vinice v Campanii sa zameriavajú na udržateľné a ekologické metódy pestovania, čo zvyšuje kvalitu vína a chráni prírodu.

Vína z Campanie sú pravidelne ocenené na medzinárodných súťažiach, čo potvrdzuje ich vysokú kvalitu a univerzálny pôvab. Napriek vysokému štandardu kvality sú vína z tejto oblasti cenovo dostupné. Víno z tejto oblasti je nielen nápoj, ale predovšetkým zážitok, ktorý Vás prenesie do srdca južného Talianska.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Emilia - Romagna

Región Emilia-Romagna sa ako jeho meno delí na dve odlišné časti, ktoré obe spája mesto Bologna. Prvé, Emilia, je nazvaná po rímskom konzulovi menom Marco Emilio Lepido, ktorý nechal postaviť cestu z Rimini do Piacenzy, druhá, Romagna, ktorá kedysi patrila Byzantskej ríši.

Emilia-Romagna, domov histórie a dedičstva, je kolískou niektorých z najstarších vinohradov v Európe. Každá fľaša vína odráža stáročia pestovateľskej múdrosti a umenia vinárstva. Jedinečná pôda a klíma Emilia-Romagna sú kľúčom k nezameniteľnému chuťovému profilu vín. Vína z tejto oblasti sú pravidelnými nositeľmi medzinárodných cien, čo svedčí o ich výnimočnosti a kvalite.

Emilia-Romagna je jedným z najbohatších regiónov Talianska a jeho kuchyňa jednou z najcharakteristickejších. Kombinácia kvalitného talianskeho vína a dobrého jedla je zárukou nezabudnuteľných gastronomických zážitkov.

Vína z Emilie-Romagna sú viac než len nápoj. Sú to výtvory, ktoré potešia vaše chuťové poháriky a obohatia každú príležitosť.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Friuli - Venezia Giulia

Friuli-Venezia Giulia je vinárska oblasť na severo-východnom cípe Talianska, ktorého krajina sa skladá z pobrežných nížin, hôr i náhorných plošín. Región je na severe hranicami zviazaný s Rakúskom a na východe so Slovinskom. Vo Friuli sa vínna réva pestovala už dlho predtým, než europski Kelti objavili prednosti vína.

Vína v regióne výrazne vyčnievajú z iných talianskych vín. Sú vyrobené s použitím prevažne netradičných odrôd ako je napríklad Sauvignon Blanc, Riesling a Pinot Bianco, ale aj niektorých klasických talianskych odrôd, ako je Pinot Grigio a pre oblasť typická odroda je aj Picolit.

Výsledné vína sa líšia v závislosti od toho, či sa vyrábajú v stredomorskom podnebí na juhu, alebo v alpsko-kontinentálnej klíme na severe. Tento región ponúka ideálne podmienky pre pestovanie hrozna najvyššej kvality a predstavuje významný región pre vinársky svet. 

Vinice vo Friuli-Venezia Giulia sa zameriavajú na udržateľnosť a ekologické pestovanie. Tento prístup zabezpečuje nielen vysokú kvalitu vín, ale aj ochranu a udržanie jedinečného prírodného dedičstva regiónu.

Vína z tohto regiónu sú nielen perfektným doplnkom k výnimočným jedlám, ale aj zážitkom, ktorý obohatí každý špeciálny okamih. Vyberte si z najlepšieho, čo ponúka Friuli-Venezia Giulia, a objavte kúzlo, ktoré v sebe skrýva každá fľaša tohto vznešeného vína. 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Lazio

Región Lazio je spätý s pestovaním viniča a výrobou vína už od čias Rímskej ríše. Táto oblasť sa tiahne od Apenín Umbria, Abruzzo a Molise až k Stredozemnému moru. Na severe susedí s Toskánskom a na juhu s Kampániou. 

Zo svahovitých polôh sa získavajú vína vyššej kvality, z nížin potom veľmi dobré stolové vína. Hory, mnoho jazier, podnebie i zvlnené kopce okolo Ríma, to všetko praje tomu, aby tento kraj bol ideálny pre vinárstvo. Táto geografická rozmanitosť sa odráža v rozmanitosti chutí a štýlov vín.

Vína z regiónu Lazio sú pravidelne ocenené na medzinárodných súťažiach, čo je dôkazom ich kvality a jedinečnosti. Tieto ocenenia sú potvrdením, že Lazio je skutočnou perlou vo svete vinárstva. Mnohé vinice v oblasti sa zameriavajú na udržateľné a ekologické metódy pestovania, čo zvyšuje kvalitu vína a chráni prírodu.

Lazio je tiež známe svojimi vinárskymi festivalmi a kultúrnymi podujatiami, kde sa môžete zoznámiť s lokálnymi vínami a tradíciami. Tieto udalosti sú skvelou príležitosťou pre zážitky, ktoré spájajú vinárstvo s miestnou kultúrou a umením. Vinice sú často umiestnené v malebných prírodných scenériách, ktoré poskytujú nielen úžasný vizuálny zážitok, ale tiež vhodné podmienky pre pestovanie hrozna.

Lazio nie je iba vinárska oblasť, je to cesta plná objavov, chutí a príbehov, ktoré Vás pozývajú na nezabudnuteľnú cestu do sveta vín. 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Liguria

Ligúria je malý pobrežný región, ktorý sa rozprestiera pozdĺž talianskej riviéry. Nachádza sa medzi Toskánskom a hranicami s Fracúzskom. Na severozápade susedí s Piedmontom. 

Objavte Ligúriu, unikátnu vínno-turistickú destináciu, kde sa stretáva nádherná príroda s tradičným vinárstvom.

Vinice Ligúrie sú vysadené na strmých svahoch, kde sa len veľmi ťažko pracuje s mechanizáciou, preto sa všetky práce vykonávajú ručne. Tento symbiotický vzťah medzi prírodou a človekom vytvára vína s nezameniteľnou chuťou a arómou.

K pestovaným odrodám patria hlavne odrody biele Bosco, Albarola, Dolcetto, Bianchetto a Vermentino. Z modrých odrôd sa pestuje Sangiovese, Canaiolo, Trebbiano, Pollera Nera a Bracciola.

Investícia do vína z Ligúrie nie je len nákupom fľaše vína, ale skúsenosťou, ktorá spája históriu, kultúru a jedinečnú chuť tohto regiónu. Nezmeškajte príležitosť stať sa súčasťou tejto výnimočnej vinárskej komunity.

Objednajte si víno z Ligúrie a nechajte sa uniesť jeho nezameniteľnou chuťou a arómou. 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Lombardy

Názov tohto regiónu je odvodený od kmeňa Longobardi (tzv. podľa svojich dlhých fúzov), ktorí sem v 6. storočí vtrhli z územia dnešného Nemecka.

Lombardia je najväčšou, najhornatejšou a najhustejšie osídlenou oblasťou celého Talianska. Tento región sa nachádza na severe Talianska medzi Alpami a údolím Po. Táto geografická rozmanitosť dáva lombardským vínam nezameniteľný charakter a hĺbku. 

Lombardia je rovnako ako celé Taliansko, známa vďaka produkcii výborných vín. Rozsiahle vinice sa tiahnu najmä v oblastiach jazier. 

Táto oblasť produkuje menej vína ako jej susedia Piemont, Benátsko a Emilia-Romagna, ale v jeho konzumácii sa radí na popredné miesto. Podoblasť Lugana, ktorá do Lombardie zasahuje z Benátska, je významnou zónou bielych vín, zatiaľ čo podoblasť Oltrepò Pavese je veľkým zdrojom dobrého červeného vína.

V Lombardii je víno viac ako len nápoj, je to spôsob života. Staňte sa súčasťou tejto tradície a objednajte si lombardské víno. Pocítite bohatstvo chutí a aróm, ktoré Vás zavedú priamo do srdca severného Talianska a objavte dôvod, prečo je táto oblasť oprávnenou pýchou talianskeho vinárstva.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Marche

Marche je oblasť na východnej strane stredného Talianska.

História vinárstva v Marche je stará tisíce rokov a najviac bola ovplyvnená Etruskami a Rimanmi. Prítomnosť týchto rôznych kultúr vysvetľuje šírku vinárskej tradície a pestrú paletu vín v regióne

Marche je oblasťou, ktorá je mnohokrát v tieni Toskánska, s ktorým susedí. Jedná sa, ale o krásnu kopcovitú krajinu, kde sa pestujú naozaj zaujímavé odrody. 

Výnimočnosť vína z Marche spočíva v ich autenticite a tradičných výrobných metódach. Vinári tu s láskou a starostlivosťou pestujú hrozno, vďaka čomu každá fľaša vína odráža jedinečnosť tejto oblasti. Marche nie je len o víne, ale predstavuje zážitok, ktorý sa spája s bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou.

Návšteva Marche a ochutnávka miestnych vín je ako cesta do srdca talianskej vinárskej tradície. Každý dúšok vína Vám priblíži príbehy, ľudí a krajinu, ktorá stojí za jeho výrobou. Nechajte sa očariť kúzelným svetom vína z Marche a objavte chuť, ktorá pohladí vašu myseľ.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Molise

Molise je poľnohospodársky kraj s pomerne krátkym pásmom pobrežia. Po roky bol spojený so svojím severným susedom, krajom Abruzii. 

Molise je druhá najmenšia talianska oblasť, nachádzajúca sa v južnej časti Talianska. Táto oblasť ohraničuje Abruzzo na severe, Apúliu na východe, Lazio na západe a Kampániu na juhu.

V oblasti, ktorá je ešte stále mimo hlavných turistických ciest, sa zachovala pravá esencia vinohradníctva. Tamojšie vinice, obklopené nádhernou prírodou, ponúkajú ideálne podmienky pre pestovanie hrozna.

Vďaka pôdnemu zloženiu a miernemu podnebiu dochádza k výrobe vína s výrazným charakterom a nezameniteľnou chuťou.

Nie je prekvapením, že vína z Molise sú čoraz viac vyhľadávané medzi znalcami. Ich unikátnosť a vysoká kvalita prichádzajú do popredia, vďaka pozornej starostlivosti vinohradníkov, ktorí uchovávajú dedičstvo a zároveň používajú moderné výrobné postupy. Keď ochutnáte vína z tej oblasti, spoznáte nielen ich jedinečnú chuť, ale aj lásku a vášeň, ktoré sú vložené do ich výroby.

Kúpou vína z Molise nielenže podporujete lokálnych vinohradníkov, ale tiež si zaistíte exkluzívny zážitok. Každá fľaša je svedectvom histórie a vinohradníctva v tejto oblasti.

Nechajte sa zlákať výnimočnosťou vín z Molise a pridajte ich do svojej vinotéky.

 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Piemonte

Nížinový úrodný poľnohospodársky región Piemont je jedným z veľkých vinárskych regiónov v Taliansku. 

Oblasť Piemont sa rozkladá v severnej časti Talianska na úpätí niekoľkých hôr, ktoré okrem zaujímavých panorám dodávajú tejto vinárskej oblasti jedinečnú mikroklímu.

Vinárstvo Piemontu je založené hlavne na lokálnych odrodách, kultivovaných po stáročia. Nové odrody sú skúšané len okrajovo a nemajú väčší význam. Takmer z troch štvrtín prevažujú odrody červeného vína.

Pre gurmánov a milovníkov jedla, vína z Piemontu sú dobrým spoločníkom ku kulinárskym špecialitám. Či už ide o jednoduchý taliansky chlieb, syr, alebo komplexné pokrmy, tieto vína dopĺňajú jedlo a zvýrazňujú jeho chuť. Okrem výborných vín a miestnych gurmánskych špeciálít, Piemont láka aj svojou kultúrou a históriou.

Navštíviť vinice a vínne pivnice v Piemonte znamená ponoriť sa do sveta, kde sa tradícia mieša s modernosťou. Každá fľaša vína prichádza s príbehom a s vášňou, ktorú vinári vkladajú do svojej práce.

Vína z Piemontu sú symbolom kvality a elegancie. Sú to vína, ktoré by nemali chýbať v zbierke žiadneho znalca. 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Apulia

Apúlia sa tiahne juhovýchodným cípom Talianska.

Tento región môžeme rozdeliť do troch rôznych vinárskych oblastí, ktoré sa členia do administratívnych provincíí – Foggia na severe, Bari a Taranto v strede a Brindisi a Lecce na juhu.

Apúlia má ideálne podmienky pre pestovanie hrozna. Teplé, slnečné dni a chladné večery spolu s úrodnou pôdou sú ideálne pre výrobu kvalitných vín s intenzívnymi arómami.

Oblasť možno označiť ako "motor" talianskeho vinárstva. V Apúlii sa produkuje približne 17 % celkovej produkcie vína.

Apúlia alebo Puglia je dlhá tenká vinárska oblasť na juhovýchode Talianska a rozdeľuje sa na severnú a južnú časť, ktoré sú veľmi rozdielne. Kým sever svojou kultúrou spadá viac do stredného Taliansko, juh si naďalej udržuje silné spojenie so svojou grécko-rímskou históriou.

Každé víno z Apúlie je výsledkom starostlivosti a vášne lokálnych vinohradníkov, ktorí rešpektujú prírodu a tradície svojich predkov.  

Návšteva Apúlie a jej viníc je nezabudnuteľným zážitkom. Ponúka príležitosť spoznať históriu, kultúru a umenie výroby vína priamo v srdci tejto nádhernej oblasti.

Vína z Apúlie sú teda nielen nápojom, ale aj symbolom kultúry, histórie a vášne, ktorá je vložená do každej fľaše. Výberom vína z tejto oblasti si nielen vychutnáte exkluzívne chute, ale aj podporíte bohatú tradíciu a kultúrnu dedičstvo oblasti.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Sardegna

Sardegna alebo Sardínia patrí k najväčším stredomorským ostrovom Talianska. V minulosti bola Sardínia pod nadvládou Aragonu (španielska provincia), a preto väčšina odrôd pochádza práve zo Španielska. Ďalšie odrody so sebou priniesli savojskí panovníci.

Prestavte si nádherný ostrov obklopený krištáľovo čistými vodami Stredozemného mora. Sardínia, známa svojou jedinečnou prírodou a bohatou históriou, je domovom jednej z najexkluzívnejších vínnych oblastí v Európe.

Na Sardínii sa pestujú odrody Bobal, Garnacha, Cabernet Sauvignon a Carignan. Garnacha predstavuje 20% celkovej produkcie ostrova. Na ostrove sa nachádza len jedna oblasť kategórie DOCG a tou je Vermentino di Gallura. Väčšina viníc leží na západnej strane ostrova Sardínia, kde sa nachádzajú aj všetky DOC. 

Vinice spolu s apeláciami lemujú celé západné pobrežie od juhu na sever: Pre milovníkov prírodných a autentických produktov je dôležité vedieť, že mnohé sardínske vína sú vyrábané tradičnými metódami s minimálnym použitím chemických látok. Tieto udržateľné prístupy k vinohradníctvu zaručujú nielen kvalitu vína, ale aj ochranu životného prostredia Sardínie.

Investícia do fliaš sardínskeho vína je nielen investícia do výnimočných chutí, ale aj do udržateľnej budúcnosti a tradícií, ktoré sú dôležité pre zachovanie jedinej kultúry tohto ostrova.

Toto je dôvod, prečo je každý pohár sardínskeho vína viac ako len nápojom - je to skúsenosť, ktorú si zaslúži zažiť každý.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Sicilia

Sicília je najväčší a najdôležitejší vulkanický ostrov v Stredozemnom mori. 

Tento ostrov má dostatočne vysoký index slnečného svitu, mierne zrážky a táto stredomorská klíma je najpriaznivejšou na pestovanie viniča. 

Reliéf ostrova Sicílie, rovnako aj prítomnosť stratovulkánu Etny vytvárajú vhodné pôdne podmienky pre pestovanie viniča.

Ostrov známy bohatým histórickým a kultúrnym dedičstvom, je domovom jednej z najvýznamnejších vínnych oblastí v Európe.

Každá fľaša sicílskeho vína je ako cestovateľský denník, ktorý rozpráva príbeh svojej oblasti – od vulkanických pôd Etny až po slané brízy pri mori.

Sicílske vína sú opakovane ocenené na medzinárodných výstavách a súťažiach, čo dokazuje ich výnimočnú kvalitu. Napriek svojej vysokokvalitnej úrovni sú stále cenovo dostupné, čo z nich robí víno pre každú príležitosť.

Vinárstvo na Sicílie sa zameriava na udržateľné a ekologické metódy pestovania, čím prispieva k ochrane prírody a zdravia spotrebiteľov.

Vína zo Sicílie sú dokonalým doplnkom k širokému spektru jedál - od morských pochúťok až po bohaté mäsité jedlá.

Investícia do fľaše sicílskeho vína je nielen kúpou nápoja, ale predstavuje tiež skúsenosť, ktorá obohatí váš gastronomický život a prinesie Vám kúsok sicílskeho slnka priamo na váš stôl.

Objavte skutočnú chuť Sicílie a nechajte sa unášať jej jedinečnými vínami. 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Toscana

Toscana (Toskánsko) sa nachádza v strednom Taliansku, susedí s Emilia-Romagna na severe, na juhu s Laziom a na východe s Umbriou. Toskánsko má viac ako 30 DOC a viac ako 6 oblastí DOCG. 

Oblasť Toskánsko patrí k jedným z najznámejších a najdôležitejších vinárskych oblastí Talianska.

Každé víno predstavuje jedinečný charakter oblasti, kde sa pestuje, a príbeh ľudí, ktorí sa starajú o vinice. Nechajte sa zlákať bohatými chuťami a arómami toskánskeho vína. Či už uprednostňujete suché červené víno, svieže biele alebo lahodné rosé, v Toskánsku nájdete výber, ktorý uspokojí každého milovníka vína.

Vínna oblasť Toskánsko sa môže pochváliť nielen špičkovými vínicami, ale aj malebnými vidieckymi scenériami, ktoré sú ideálne pre romantické výlety alebo relaxačné pobyty. Prejdite sa vinohradmi, vyskúšajte ochutnávku vín priamo v pivniciach a spoznajte tajomstvá výroby vína, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

Nechajte sa uniesť príbehom toskánskeho vína, ktoré je nielen nápojom, ale aj svedkom tradícií a vášne miestnych vinárov.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Trentino - Alto Adige

Trentino-Alto Adige je nejsevernejšia talianska vinárska oblasť, ktorá se nachádza priamo na talianskych hraniciach s Rakúskom. Na západe hraničí s Lombardiou, na juhozápade s Venetom.

V Trentino sa pestuje hlavne Chardonnay a to preto, že Trento metodo classico sa teší veľkej obľube medzi milovníkmi talianskeho šumivého vína. 

Táto oblasť je tvorená z dvoch častí: prvá je Trentino a druhá je Alto Adige. Vinohrady sú vysadené v nadmorskej výške od 200 do 1000 metrov nad morom. V tejto oblasti sa vyskytuje slnečný svit takmer celý rok,čo je ideálne pre pestovanie hrozna najvyššej kvality. 

Biele vína z tejto oblasti sú elegantné a aromatické, červené vína sú vyhľadávané predovšetkým pre svoj jemný ovocný štýl

Vinári z tejto oblasti sú hrdí na svoje tradičné metódy vinárstva, avšak neboja sa experimentovať s modernými technológiami. To znamená, že každé víno je výsledkom spojenia starodávneho umenia a súčasných inovácií.

Mnoho viníc v Trentino-Alto Adige je obhospodarovaných s dôrazom na udržateľnosť a ekologické praktiky, čo zaručuje nielen kvalitu, ale aj ochranu životného prostredia.

Vína z tejto oblasti sú dokonalým spoločníkom pre mnohé talianske i medzinárodné jedlá, vďaka ich vyváženej chuti a aróme.

Vína z Trentina-Alto Adige sú synonymom kvality a unikátnosti.

 

 

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Umbria

Umbria je vnútrozemský administratívny región v strednom Taliansku, susediaci s Toskánskom na západe, Marky na východe a Laziom na juhu.

Táto oblasť nie je prímorskou oblasťou a tak si vydobyla prezývku „zelené srdce Talianska“. Umbria, rovnako ako Marche a Lazio, je najlepšie známa výrobou bieleho vína. 

Ponorte sa do sveta umbrijských vín, kde každá fľaša rozpráva príbeh o starostlivo vybranom hrozne, zberanom z viníc, ktoré sú obklopené malebnými dedinkami a majestátnymi zrúcaninami. Víno z tejto oblasti je výsledkom precíznej práce vinárov, ktorí s láskou a vášňou vkladajú svoje skúsenosti do každej fľaše.

Umbrijské víno je nielen o chuťových potešeniach, ale aj o spojení s prírodou a históriou. Každá návšteva vínnej pivnice alebo vinice v tejto oblasti je ako cesta späť v čase, kde sa tradície a moderná technika spájajú, aby vytvorili niečo výnimočné.

Víno z Umbrie je skutočným pokladom pre každého milovníka vína. Ponúka jedinečnú kombináciu tradície, kvality a rozmanitosti, ktorá je ideálna pre potešenie z každej fľaše.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Valle D'Aosta

Údolie Aosta (Valle d'Aosta) je najmenšou a najmenej obývanou oblasťou Talianska, tvorí osminu veľkosti susedného Piemontu a nachádza sa na hraniciach s Francúzskom a Švajčiarskom. 

Valle D'Aosta sa pýši jedinečnou geografickou polohou. Vysokohorské podnebie a alpské terény dotvárajú neopakovateľný charakter vína. Pestrá pôda je ideálnym základom pre pestovanie hrozna s veľkou chuťou. Napriek malej veľkosti regiónu sa tu vyrába široká škála červeného a bieleho vína z výberu pôvodných a zavedených odrôd hrozna. 

Nachádzajú sa tu terasovité vinice so systémom pestovania podobný pergolám, ktorým sa hovorí "Valdostana". Na najsevernejších viniciach položených vo výške 1000 metrov nad morom na úpätí Mont Blancu sa na nádherných terasách pestuje Blanc de Morgex.

Vína z tejto oblasti sú známe svojou komplexnosťou a elegantnosťou. Od sviežich bielych až po červené víno, každé má svoj jedinečný charakter, ktorý Vás ohromí. Sú ideálnym spoločníkom k lokálnym gastronomickým špecialitám. Ich harmonická chuť dokonale dopĺňa rôzne druhy syrov, mäsa a tradičných talianskych jedál. 

Víno z Valle D'Aosta je nielen nápoj, ale aj zážitok, ktorý obohatí vaše myslenie a prepojí Vás s bohatou históriou a kultúrou tejto oblasti. Nechajte sa uniesť jedinečným charakterom týchto vín a objavte svet, kde sa tradícia stretáva s modernou eleganciou.

Zobraziť produkty z tejto oblasti

Veneto

Benátsko(Veneto) je najväčším vinárskym regiónom Talianska, ktorý sa rozkladá od strediska zimných športov Cortina d'Ampezzo po ústie rieky Pádu do Jadranského mora. 

Najdôležitejšie vinohradnícke zóny sú Soave, Valpolicella a Prosecco. Pre vinárstvo v Benátsku je typické spojenie tradičných metód s modernými technológiami, čo umožňuje vytvárať vína najvyššej kvality, zachovávajúc pritom autentickosť a charakter každej odrody.

Vinič v tomto regióne skutočne pestovali už starí Gréci a Rimania. Vína sa vyznačujú jemnou ovocnou chuťou a sú obľúbené medzi mladšími ľuďmi. 

Mnohé vinice v Benátsku sa venujú udržateľnému pestovaniu hrozna, čo zvyšuje kvalitu vína a chráni miestne ekosystémy.

Táto vínna oblasť prináša nielen rozmanitosť chutí, ale aj dokonalý zážitok pre každého milovníka vína.

Zobraziť produkty z tejto oblasti