0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Vitti Primitivo di Manduria DOP 0,75l

5
5 hodnotení produktu Zobraziť hodnotenia

Červené suché víno VITTI PRIMITIVO DI MANDURIA DOP (s chráneným označením pôvodu) od CANTINE SAN MARZANO, sa právom zaradzuje medzi 2% najlepších svetových vín. Hrozno rovnomennej odrody domácej pre oblasť Manduria v Puglii. Vďaka diametrálne odlišným teplotným… Zobraziť celý popis

Predaj skončil
avatar
Attenzione, tu sa môžete informovať telefonicky!
+421 919 025 565
Vitti Primitivo di Manduria DOP 0,75l

Červené suché víno VITTI PRIMITIVO DI MANDURIA DOP (s chráneným označením pôvodu) od CANTINE SAN MARZANO, sa právom zaradzuje medzi 2% najlepších svetových vín. Hrozno rovnomennej odrody domácej pre oblasť Manduria v Puglii.  Vďaka diametrálne odlišným teplotným rozdielom vo dne a v noci, ako aj absenciám dažďov, sa víno vyrábané z tohto hrozna líši od iných vín z tejto odrody. Zber prebieha ručne v druhom týždni septembra. Po macerácii a fermentácii zreje polrok vo francúzskych dubových sudoch.

Výsledné víno má rubínovo červenú farbu s ametystovými odleskami, ako aj nebývalo plnú, prenikavú chuť. Aróma vás priam obarí tónmi vanilky, čerešní i sliviek. Koncert dojmov pokračuje na jazyku s veľmi dlhou dochuťou a pre odrodu Primitivo typicky jemným až hodvábnym plynutím. Výborne sa hodí k aperitívom, ale aj ak jahňacine, či k tvrdým syrom.

Víno odporúčame podávať pri teplote 16-18 °C.

icon
Výborná chuť
icon
Super cena
icon
Vhodné ako darček
icon
Top kvalita
Parametre
EAN:
8023354132717
Výrobca
Regióny Talianska:
Krajina pôvodu: Apulia

Apúlia sa tiahne juhovýchodným cípom Talianska. Tento región môžeme rozdeliť do troch rôznych vinárskych oblastí, ktoré sa členia do administratívnych provincíí – Foggia na severe, Bari a Taranto v strede a Brindisi a Lecce na juhu. Apúlia má ideálne podmienky pre pestovanie hrozna. Teplé, slnečné dni a chladné večery spolu s úrodnou pôdou sú ideálne pre výrobu kvalitných vín s intenzívnymi arómami.

Chcem vybrať produkty podľa oblasti

Využite tento produkt aj v týchto receptoch

Vyskúšajte si uvariť tieto chutné jedlá, ktoré pre vás pripravujeme. Neváhajte ochutnať jedinečnú chuť talianskej kuchyne.

Hodnotenia produktu

Priemer hodnotení je: 5 / 5 2 používateľov hodnotilo tento produkt
29. 11. 2021

08. 11. 2021