Primitivo sa zmenilo na Perfetto, prečítajte si o našej zmene!

0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Vitti Negroamaro Salento I.G.P. 0,75l

4
5 hodnotení produktu Zobraziť hodnotenia

Červené suché víno VITTI NEGROAMARO IGP (s chráneným zemepisným označením pôvodu) od CANTINE SAN MARZANO, je jedným z exkluzívnych vín vinárstva, pripravované z rovnomennej odrody, domácej pre oblasť Salenta v Puglii, kde sa pestuje. Vďaka diametrálne… Zobraziť celý popis

Predaj skončil
avatar
Attenzione, tu sa môžete informovať telefonicky!
+421 919 025 565
Vitti Negroamaro Salento I.G.P. 0,75l

Červené suché víno VITTI NEGROAMARO IGP (s chráneným zemepisným označením pôvodu) od CANTINE SAN MARZANO, je jedným z exkluzívnych vín vinárstva, pripravované z rovnomennej odrody, domácej pre oblasť Salenta v Puglii, kde sa pestuje. Vďaka diametrálne odlišným teplotným rozdielom vo dne a v noci, ako aj absenciám dažďov, sa víno vyrábané z tohto hrozna líši od iných vín z tejto odrody, pestovaných inde. Zber prebieha ručne v polovici septembra. Po macerácii a fermentácii víno zreje 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

V pohári sa toto víno tmavo purpurovej farby výrazne leskne fialovými odleskami, ale až na jazyku a nose rozpútava pravý pôžitok. Pripravte sa na ríbezľový buket s tónmi lesného ovocia, vanilky a korenistými dozvukmi, aké prirodzene pokračujú a ďalej sa rozvíjajú na jazyku, kde víno plne odhalí svoje jemné harmonické telo s dlhou dochuťou. Výborne sa hodí k aperitívom, k mäsitým pokrmom a k starým syrom.

Víno odporúčame podávať pri teplote 16-18 °C.

icon
Výborná chuť
icon
Top kvalita
icon
Vysoko návykové
icon
Skvelé na párty
Parametre
EAN:
8023354042719
Výrobca
Regióny Talianska:
Krajina pôvodu: Apulia

Apúlia sa tiahne juhovýchodným cípom Talianska. Tento región môžeme rozdeliť do troch rôznych vinárskych oblastí, ktoré sa členia do administratívnych provincíí – Foggia na severe, Bari a Taranto v strede a Brindisi a Lecce na juhu. Apúlia má ideálne podmienky pre pestovanie hrozna. Teplé, slnečné dni a chladné večery spolu s úrodnou pôdou sú ideálne pre výrobu kvalitných vín s intenzívnymi arómami.

Chcem vybrať produkty podľa oblasti

Využite tento produkt aj v týchto receptoch

Vyskúšajte si uvariť tieto chutné jedlá, ktoré pre vás pripravujeme. Neváhajte ochutnať jedinečnú chuť talianskej kuchyne.

Hodnotenia produktu

Priemer hodnotení je: 4 / 5 1 používateľov hodnotilo tento produkt
08. 11. 2022