0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: ROSSANA

V roku 1926 sa zrodila legendárna ROSSANA, ktorá je talianskou cukríkovou ikonou. Vytvorili ju Luisa Spagnoli a Federico Seneca. Názov pochádza od dámy, ktorú miloval Cyrano del Bergerac, Roxanne, v slávnej komédii Rostand. Za pár rokov sa Rossana rozšíri po celom Taliansku, získa si každého a stane sa jedinečnou klasikou.
V 60 rokoch  sa Rossana stala už súčasťou tradície a je ideálnym cukríkom na rozdávanie pri akejkoľvek príležitosti. V týchto rokoch je znovu uvedená na trh s posolstvom „Rossana, láska k sladkostiam“. V 70 - 80 rokoch sa stála symbolom lásky a náklonnosti. Veľkí ho jedia a delia sa oň, zatiaľ čo malí sa hrajú a sledujú svet cez červený obal.
V 90 rokoch je Rossana najobľúbenejšia a najznámejšia sladkosť v Taliansku.
V roku 2016, deväťdesiat rokov po svojom objavení, sú cukríky Rossana stále rovnaké. Rovnaký tvar, rovnaká chuť a rovnaké balenie. Cukrík, ktorý milujú celé generácie. Rossanu kupuje Fida, historická talianska spoločnosť, špecializujúca sa na výrobu kvalitných cukríkov, ktorá podporuje a znovu uvádza na trh značku.
V roku 2017 sa stáva najpredávanejšou cukrovinkou na talianskom trhu so sladkosťami. V roku 2018 bola vytvorená čokoládová Rossana a  v roku 2019 spoločnosť prichádza s rozotierateľným krémom Rossana.
V roku 2022 má Rossana zelenú dušu a sicílske pistáciové srdce. Kvalita a dobrota uzavretá v ikonickom krémovom srdci robí z Rossany prvý pistáciový cukrík. 

vector logo bg
Filter
vector logo bg