0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: RIO MARE

Bolton Food je spoločnosť Bolton Group, ktorá vyrába a predáva rybie konzervy pod značkami ako napríklad Rio Mare. Bolton Group sú úspešnou talianskou spoločnosťou a  stali sa  európskym lídrom na trhu konzervovaných tuniakov. Poslaním spoločnosti je byť lídrom v udržateľnej a kvalitnej výrobe trvanlivých rybích produktov.
Už viac ako 50 rokov vyrábajú rybie konzervy vrátane tuniaka, lososa, sardiniek a makrely, ktoré sa predávajú vo viac ako 60 krajinách po celom svete. Výroba prebieha hlavne v dvoch závodoch: v Quimper (Francúzsko) a Cermenate (Taliansko), pričom posledný z nich je najväčším a technologicky najvyspelejším výrobným závodom v Európe a jedným z popredných svetových zariadení na výrobu konzervovaných tuniakov.
Bolton Food patrí medzi zakladateľov International Seafood Sustainability Foundation  (ISSF), najvýznamnejšej medzinárodnej neziskovej organizácie pre trvalo udržateľný lov tuniakov. V roku 2012 spoločnosť uvádza prvý udržateľný produkt z tuniaka, ktorý sa predáva v mnohých krajinách. Bolton Food je prvou talianskou spoločnosťou, ktorá získala certifikáciu ISO22005 pre systém vysledovateľnosti svojho dodávateľského reťazca s filé z tuniaka v roku 2015. Bolton Food následne vstupuje do partnerstva s WWF s cieľom zaobstarať do roku 2024 - 100 % svojich tuniakov z rybolovu certifikovaných MSC alebo z rozsiahlych projektov na zlepšenie rybolovu (FIP), pričom konečným cieľom je získanie certifikácie MSC. Bolton Food je prvou talianskou spoločnosťou na svete , ktorá sa spojila v roku 2020 s Oxfam s cieľom implementovať nové štandardy udržateľnosti sociálnych podnikov v rybárskom priemysle. 

vector logo bg
Filter
vector logo bg