0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: PERUGINA

Začiatky spoločnosti Perugina® siahajú do roku 1927, kedy Luisa Spagnoli vytvorila recept na pralinky Baci® Perugina ®. Skombinovala jemné kakao a veľa voňavých lieskových orieškov, aby získala jemnú gianduja plnku, na ktorú položila celý lieskový oriešok a zaliala ho svojou špeciálnou čokoládou Dark Luisa®. Výsledkom bolo malé majstrovské dielo s bohatou chuťou a tvarom podobným kĺbu ruky, a preto sa ho rozhodla nazvať Cazzotto. Luisin recept svojou jednoduchosťou umožnil získať dokonalú rovnováhu medzi chuťami a textúrami.
V roku 1924 sa zmenil názov praliniek na Baci® a nadobudli aj nový tvar. Strieborný obal s modrým nápisom a odkaz s milostnou frázou boli dielom umeleckého riaditeľa Peruginy Ferderica Senecu. V roku 1927 boli pralinky Baci® mimoriadne úspešné a predalo sa ich viac ako 100 miliónov. V roku 1939 bol otvorený prvý obchod v New Yorku.
V roku 1968 bol obal praliniek obohatený o hviezdy. V roku 1981 bolo vytvorené nové malé balenie – tuba. V roku 2011 sa Baci® Perugina® prezlečie z tmavej čokolády na bielu čokoládu  a výsledkom je nečakaný kontrast farieb a chutí, no zároveň dokonale harmonický a s vyváženou chuťou. Obal bol modrý a posiaty bielymi hviezdami, ktoré predpovedajú jemný a jedinečný chuťový zážitok. V roku 2014 bola pralinka obalená do mliečnej čokolády, v roku 2015 do extra tmavej čokolády a v tomto trende inovácií obalu i produktov pokračuje spoločnosť až do súčasnosti. Výber vynikajúcich surovín a voľba exkluzívneho procesu, ktorý dodnes robí z Baci® Perugina® nenapodobiteľný produkt. 

vector logo bg
Filter
Talianske dni badge image
2,36  €
Talianske dni badge image
4,98  €
Talianske dni badge image
2,26  €
vector logo bg