0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: LA MOLISANA

V roku 1912 sa zrodila Pastificio La Molisana, ktorú založila rodina Carlone ako remeselnú dielňu. V priebehu niekoľkých desaťročí sa etablovala ako vedúca spoločnosť v sektore výroby semolínových cestovín vďaka vynikajúcej kvalite produktu.
Už pri príležitosti výstavy Campionaria v Ríme  v roku 1927 získala La Molisana prvú cenu Gran Palma d'Onore a zlatú medailu za výrobu vynikajúcich cestovín.
V roku 1991 La Molisana začína s výstavbou mlyna pár krokov od továrne na cestoviny, čím sa skompletizuje výrobný reťazec od výberu tých najlepších zŕn až po vytvorenie hotového produktu.
V roku 2011 mlynári Molise, známi v mlynárskom prostredí ako profesionáli s veľkou pracovnou etikou a preukázanou ekonomickou solídnosťou, sa zameriavajú na integrovaný dodávateľský reťazec cestovín vo viere, že táto konkurenčná výhoda, ktorú má len 10 % spoločností v agropotravinárskom sektore spoločné, je neoceniteľným dedičstvom. Mlyn a továreň na cestoviny vytvárajú strategickú synergiu pre kontrolu celého výrobného cyklu.
V roku 2015 La Molisana oslavuje 100 rokov svojej činnosti radom špeciálnych formátov Pastificio Extra di Lusso v elegantnom balení zo vzácneho modrého papiera. Po roku bádania v historickej pamäti dokázala agentúra Dispenser zveriť príbeh spoločnosti jedinečným a osobitým prvkom, akými sú hrubý papier, zlaté písmo a vzácny jazyk, ktorý dokáže evokovať taliansku tradíciu výroby cestovín.
V roku 2018 po takmer 10 rokoch v spolupráci so skupinou agronómov preskúmali a vybrali tie najlepšie semená, ktoré zaisťovali mimoriadnu kvalitu, vypestovali ich na poliach stredného a južného Talianska, ktoré ponúkajú teplé podnebie a pôdy vhodnejšie na pestovanie tvrdej pšenice, aby privítali a pestovali pšenicu, uzavreli dohody o dodávateľskom reťazci s viac ako 600 farmármi, ktorých sa v roku 2019 stalo 1 450. Títo farmári sledovali každý krok pestovania a dosiahli veľmi vysokú úroveň kvality talianskej pšenice. Dnes môže spoločnosť na obal napísať talianska pšenica, pretože majú dodávateľský reťazec a cestu sledovateľnosti, ktorá im to umožňuje.
V roku 2019 za prítomnosti predsedu Rady ministrov, ministra pre hospodársky rozvoj, predsedu výboru Leonardo a vysokých inštitucionálnych predstaviteľov získala La Molisana ocenenie talianskej kvality za rok 2019 ako emblém národnej excelentnosti a výraz Made in Italy na svetových trhoch.

vector logo bg
Filter
vector logo bg