0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Ilauri Nora Chardonnay Colline Pescaresi IGP 0,75l

0
5 hodnotení produktu Zobraziť hodnotenia

Biele suché víno Ilauri Nora Chardonnay je pomenovaný po svetoznámej odrode rovnakého mena, Chardonnay. Vína z nej nájdete v každom supermarkete, no záleží aj na tom, kde sa vypestuje. Toto Chardonnay rástlo v regióne Abruzzo, a rastie tam už od konca 19… Zobraziť celý popis

Predaj skončil
avatar
Attenzione, tu sa môžete informovať telefonicky!
+421 919 025 565
Ilauri Nora Chardonnay Colline Pescaresi IGP 0,75l

Biele suché víno Ilauri Nora Chardonnay je pomenovaný po svetoznámej odrode rovnakého mena, Chardonnay. Vína z nej nájdete v každom supermarkete, no záleží aj na tom, kde sa vypestuje. Toto Chardonnay rástlo v regióne Abruzzo, a rastie tam už od konca 19. storočia, kedy zažilo v tomto prírodne rozmanitom a bohatom kraji okamžitý úspech. Svoje prvé meno dostalo po jednej z najznámejších riek v Abruzze, po rieke „Nora“, v ktorej blízkosti vinice odrody Chardonnay zrejú.

Pôda Abruzza dodáva vínu čerstvé ovocné chute, ktoré harmonicky splývajú s pôsobivou, krehkou aciditou, aká na jazykovej palete zostane visieť už po prvom dúšku. Omamnému buketu dominuje zrelé jablko a citrón. Dochuť tropického ovocia činí z vína ideálny sprievod k jedlám z morských plodov, ale víno sa výborne hodí aj ako aperitív na teplé nočné letné posedenie. Víno odporúčame podávať pri teplote 8-12 °C.

icon
Výborná chuť
icon
Pre náročných
icon
Dlhoročná tradícia
icon
Vhodné ako darček
Parametre
Výrobca
Regióny Talianska:
Krajina pôvodu: Abruzzo

Jeden z najkrásnejších regiónov Talianska, ktorý sa nachádza pozdĺž Jadranského mora, je ohraničený vinárskou oblasťou Molise na juhu, Marche na severe a Lazio na západe. Prímorské pahorky, tohto inak veľmi hornatého regiónu stredného Talianska, sú od pradávna ideálnym miestom pre pestovanie vínnej révy. Ako v mnohých iných oblastiach Talianska, tak aj v Abruzze vinič začali pestovať už Etruskovia.

Chcem vybrať produkty podľa oblasti

Využite tento produkt aj v týchto receptoch

Vyskúšajte si uvariť tieto chutné jedlá, ktoré pre vás pripravujeme. Neváhajte ochutnať jedinečnú chuť talianskej kuchyne.

Hodnotenia produktu

Pre tento produkt neboli pridané žiadne recenzie.