0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: DIVELLA

   

História "Stredomorskej vášne" sa začala písať v roku 1890, v roku, v ktorom zakladateľ Francesco Divella postavil  prvý mlyn v Rutigliano , v provincii Bari, venovaný výrobe múky. 
V rokoch 1910 - 1920 sa začala výroba cestovín aj v prvej remeselnej továrni na cestoviny, pretože cestoviny a základné potreby sa dovtedy vyrábali doma;  následne v 20. rokoch 20. storočia Francesco Divella a druhá generácia, ktorá začala dediť vedenie spoločnosti, postavili mlyn na tvrdú pšenicu v obci Noicattaro, ešte niekoľko kilometrov od Bari. Nasledovali temné roky a napriek ťažkému obdobiu začala továreň na cestoviny Rutigliano registrovať prvé nárasty výroby.
Prvý významný nárast výroby cestovín sa zhodoval s historickou zmenou spotrebiteľských návykov. Od konca 60. rokov sa v podstate začal zaznamenávať progresívny rozvoj výroby cestovín až do rozmachu 70. rokov, kedy k druhej generácii pribudla tretia, ktorá definitívne prevzala vedenie firmy v 80 – tých rokoch.
Rozhodujúce obdobie pre rast Divelly bol január 1989, kedy bola slávnostne otvorená nová továreň na cestoviny. V nasledujúcich rokoch bol ten istý závod niekoľkokrát rozšírený sériou prírastkov nových výrobných liniek až po súčasnosť, teda do štvrtej generácie.
Vďaka dennému nasadeniu 320 priamych zamestnancov sa  Divella  stala produktívnou spoločnosťou, ktorá sa dokáže s odhodlaním presadiť na domácom i zahraničnom trhu na globálnej úrovni a čísla hovoria jasnou rečou. Mlyny melú denne 1200 ton tvrdej pšenice a  400 ton mäkkej pšenice. Továreň na cestoviny vyrába denne okolo 1000 ton suchých cestovín, 35 ton čerstvých cestovín pre viac ako 150 rôznych tvarov cestovín, ktoré sú  schopné uspokojiť aj tie najnáročnejšie jazýčky.

vector logo bg
Filter
badge image
3,35  €
vector logo bg