0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Produkty značky: ZANOTTO

Vinárstvo Zanotto, špecializujúce sa výrobou prosecca, je vinárstvom, ktoré napriek svojmu medzinárodnému úspechu zostáva príbehom a víziou jedného jediného človeka, a tým je sám jeho zakladateľ Ricardo Zanotto. Zanotto nevlastní žiadne vinice, hrozno z viníc si necháva dovážať s pomocou enológov po dôkladnom zvážení toho, akú pôdu a odrodu potrebuje, aby stvoril svoje vysnené prosecco, ktoré je jeho vášňou. Túto vášeň po ochutnávke jeho vín iste budete zdieľať spolu s ním.

Zanotto rád hovorí, že každý, kto ochutná jeho prosecco, by mal v každej fľaši objaviť to, čo on sám objavil v proseccu za mladosti, kedy ho očarilo prvý raz. Snaží sa zachytiť pocit, istú auru a cit, a konzervovať ju s láskou do fľaše. O svojej práci hovorí, že sa skôr podobá šitiu, než farmárčeniu. Každé hrozno si vyžaduje odlišnú techniku, odlišný prístup, tradíciu, ako aj načasovanie – to všetko mu Zanotto venuje s chlapčenským nadšením, aké sa mohlo voči vínu zrodiť len v Taliansku.

Vďaka svojmu systému a cielenej spolupráci s určitými pestovateľmi vína môže každý rok vytvárať presne také víno, na aké má chuť. Vyberá si kvalitu, tradíciu a chuť. Ako však sám vraví, v Osterii, kde žije, sa pri víne nemyslí na technické detaily, ani sa k nemu neprivoniava nosom. Prosto sa pije a užíva v dobrej spoločnosti. Jeho cieľom je vytvárať práve proseccá na to určené – vína, ktoré si má človek prosto užiť. Ak mu dáte šancu, jeho víno vás iste prenesie do Osterie presne tak, ako to Zanotto chce. 

vector logo bg
Filter
Nebol nájdený žiadny produkt. Skúste zmeniť parametre vyhľadávania.
vector logo bg