0
Tvoj košík je momentálne prázdny

Domáce ravioli

19. 5. 2024Perfetto
 • 160 m
 • 4
 • Stredná
 • 4
 • Talianska múka "Pasta Fresca"
  280 g
 • Vajíčka
  2 ks
 • Žĺtka
  4 ks

Postup:

Pripravíme a vyčistíme si pracovnú dosku na ktorú si vysypeme múku. V strede múky urobíme jamku do ktorej rozklepneme 2 vajíčka a 4 žĺtka.

Pomocou vidličky rozbijeme vaječné žĺtky a začneme ich jemne šľahať. Po troškách pridávame múku a ďalej miešame vidličkou.

Keď sa všetko začne spájať, pomocou rúk miesime cesto 8-10 minút, kým bude hladké. Dlaňou jednej ruky cesto odhrňte a druhou rukou po každom miesení otočíme o 90 stupňov – čoskoro si vytvoríme krásny rytmus.

Keď je cesto hladké, vytvarujeme ho do plochého kotúča (uľahčí nám to neskôr vaľkanie). Vložíme ho do vzduchotesnej nádoby do chladničky aspoň na 30 minút odpočívať. Odpočinkom je štruktúra cesta hladšia a pružnejšia, takže sa ľahšie vaľká a tvaruje. Cesto si môžeme pripraviť aj deň alebo dva dopredu, v chladničke nám celkom spokojne vydrží až 48 hodín.

Keď máme cesto oddýchnuté, vytiahneme ho z chladničky a rozdelíme si ho na viacero menších guličiek. Cesto budeme spracovávať postupne aby nám nevyschlo a netrhalo sa. Guličky, ktoré nepoužívame necháme na kuchynskej doske a prekryjeme ich utierkou. Guličky spracovávame postupne a to tak, že si ich rozvaľkáme na menšiu placku a budeme preťahovať cez stroj na cestoviny. Začneme na najvyššom stupni a pokračujeme postupne (vždy sa posúvame o jeden stupeň) nadol. Končíme číslom 3-4 podľa toho ako sa Vám správa cesto.

Hotové pláty cesta narežeme na štvorcové časti. Prvú časť vložíme do formičky, zľahka prstom zatlačíme do dierky aby sme si vytvorili jamku na plnku (pozor aby sme cesto nepotrhali). Do vytvorenej jamky vložíme plnku podľa svojej chuti a prekryjeme ďalším plátkom cesta. Cesto prejdeme malým dreveným valčekom aby sa nám oba pláty cesta spojili. Hotové raviolli vyklopíme z formičky a jemne posypeme múkou aby sa nám nelepila zo spodu ani z vrchu. Takto pripravené raviolli varíme vo vriacej vode.

Allora! Suroviny na recept môžete kúpiť aj tu!

Najpredávanejšie badge image
55,07  €